Wybór tatuażysty

in

Wybór tatuażysty

Kiedy zdecydujemy się na zrobienie tatuażu, pora na wybranie wzoru, bo z pewnością decyzja ta niesie za sobą jakieś ważne wydarzenie, które tatuażem chcemy uwiecznić. Wzór powinien być dobrany do naszych przekonań i toku myślenia, nie powinniśmy kierować się chwilowym zauroczeniem i modą, która jest zmienna.

 

Prawdopodobnie, decydując się na wykonanie tatuażu wiemy już, co chcielibyśmy posiadać na swoim ciele. Nie musimy mieć gotowego wzoru, wystarczy zawężenie, czyli określenie tego, że chcemy być posiadaczami konkretnego motywu, np. smoka, serca czy kwiatów.
I właśnie tu rozpoznać możemy dobrego tatuażystę. Jeśli zgłosimy się do niego, powinien nam coś zaproponować, coś, co będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami i wykonane specjalnie dla nas. Projekt może powstać jeszcze tego samego dnia lub będziemy musieli odczekać określony przez tatuażystę czas, w zależności od tego, jak wygląda jego system pracy.

Decydując się na mistrza tatuażu warto wybrać się do salonu celem porozmawiania z nim. Być może będziemy mieli możliwość zobaczenia go w akcji, czyli w trakcie wykonywania tatuażu, jeśli jednak nie będzie zajęty, poświęci nam czas na rozmowę i będzie miał możliwość poznania naszych potrzeb i przygotowania wzoru dla nas. Ważne, by wziąć pod uwagę jego wskazówki. Bądź co bądź, w swoim fachu zna się lepiej od nas, a przecież i jemu zależy na tym, by klienci byli zadowoleni z efektu końcowego, który będzie towarzyszył już nam na zawsze, nie biorę tu pod uwagi możliwości usunięcia tatuażu laserem, bo przecież nie po to robi się tatuaż, żeby go z czasem usunąć.

Podczas wizyty w salonie warto porozmawiać o olejkach, które są wykorzystywane do robienia tatuaży. Nie powinniśmy zachowywać się jak osoby z sanepidu i żądać okazania dowodów na to, że wszystko przebiega zgodnie z zasadami higieny. Spoglądając dyskretnie możemy zauważyć, jakie warunki panują w salonie.
Każdemu artyście zależy na dobrej opinii swoich klientów, dlatego wszyscy ceniący się tatuażyści stosują się do zasad higieny, nie dopuszczając do potknięć. Równie dobrze zakażenia chorobą możemy spodziewać się w salonie fryzjerskim, a przecież tam nie prosimy o pokazanie nam, jak dochodzi do dezynfekcji sprzętu.

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)