Przygotowania do tatuażu i jego pielęgnacja

in

Przygotowania do tatuażu i jego pielęgnacja

Jeśli jesteśmy już pewni, że chcemy posiadać tatuaż pora zastanowić się nad wzorem i wybrać odpowiedni, bezpieczny salon tatuażu. Tu sprawdzamy, jakie umiejętności posiada wybrany tatuażysta, w jakich warunkach pracuje i umawiamy się na sesję z nim. Prawdopodobnie usłyszymy, jak należy do zabiegu się przygotować, a należy wiedzieć, że musimy zastosować się do kilku ważnych wytycznych.

Niewskazane jest picie przed wykonaniem tatuażu alkoholu, bowiem mogłoby dojść do krwotoku w trakcie ingerencji maszynki w skórę. Alkohol podnosi ciśnienie krwi, co nie jest wskazane podczas wykonywania tatuażu.
Jeśli nasza skóra jest odpowiednio nawilżona, co należy robić systematycznie, nie tylko przed zabiegiem, tatuaż będzie wykonywało się lepiej.
Wiele osób boi się wykonywania tatuażu tylko ze względu na ból, jaki wiąże się z jego robieniem. Nie powinno się jednak przyjmować tabletek przeciwbólowych, z takiego samego powodu, jak przy spożyciu alkoholu. Większość tabletek podnosi ciśnienie krwi.
Przed wybraniem się na sesję możemy także wziąć relaksującą kąpiel i pozbyć się włosków z miejsca, gdzie będzie wykonywany tatuaż.

Reszta przygotowań do wykonania wzoru odbywa się już w salonie tatuażu. Tu artysta dezynfekuje skórę, następnie smaruje ją sztyftem i odbija wzór. Później czas na kontur oraz wypełnienie. Podczas wykonywania tatuażu jego wykonawca przeciera skórę papierowym ręcznikiem, by zebrać nadmiar tuszu i dezynfekuje miejsce, gdzie wykonuje tatuaż. Po tym wszystkim tatuaż jest przemywany, smarowany maścią i owijany jest folią, którą ściągamy po upłynięciu kilku godzin.

Aby tatuaż wyglądał ładnie należy o niego odpowiednio zbadać. Co dwie-trzy godziny musimy smarować nowy tatuaż maścią, unikamy także kontaktu z wodą. Na czas gojenia się rany (około 4 tygodni) stronimy od basenu, sauny i solarium.

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)